Šiame straipsnyje apžvelgsime ir plačiau pakomentuosime vieno iš populiariausių ir žinomiausių VPN tiekėjų NordVPN siūlomą VPN ryšio paslaugą.

5/5

Privalumai

 • > 5500 serverių 60 pasaulio šalių
 • Jokių kliento veiklos registracijų
 • "Kill Switch" arba ryšio nutraukimas VPN nutrūkimo atveju
 • 6 žmonės gali naudotis VPN tuo pačiu metu
 • Dvigubas VPN ypatingam saugumui
 • Puikiai veikia su Torrentais / Netflix
 • Gera kaina perkant ilgesnio laikotarpio planą
 • Lengvas prisijungimas ir naudojimas
 • Aukšto lygio klientų aptarnavimas realiu laiku
 • Platus apmokėjimo būdų už paslaugą pasirinkimas

Trūkumai

 • Brangus vieno mėnesio VPN planas
 • Neturi apmokėjimo per PayPal
 • Neturi serverių Lietuvoje

Kaip skelbiasi savo internetiame puslapyje, NordVPN įmonė buvo įkurta 2012 metais vaikystės draugų, o paslaugos sukūrimo pagrindinis tikslas – sukurti technologiją, kuri liberalizuotų internetą. Praleidę daug laiko skirtingose pasaulio šalyse, įkūrėjai patys susidūrė su interneto cenzūra, internetinio turinio kontrole ir vis didėjančiu vyriausybių kišimusi į asmeninius žmonių gyvenimus.

Internetinės cenzūros realūs pavyzdžiai yra tokios šalys kaip Iranas, Šiaurės Korėja, Kinija, Rusija ar Turkija. Jei kartais nukeliavote į Kiniją, įprastu būdu negalėsite prisijungti prie begalės mums gerai žinomų aplikacijų, be kurių jau neįsivaizduojame savo kasdienybės – Google, Gmail, Google Play, Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify, BBC, CNN, WhatsApp ir dar daugybės kitų. Tokia valstybinio lygio cenzūra turi daug bendro su diktatūra, nes, iš esmės, informacijos blokavimo tikslas yra užkirsti kelią laisvai žinių ir nuomonių sklaidai, neleisti žmonėms dalintis savo požiūriais ir įsitikinimais, riboti ar netgi iškreipti visuomenės supratimą apie tam tikrus dalykus ar reiškinius.
 
Tačiau visai ne paslaptis, jog Kinijos gyventojai yra labai aktyvūs VPN ryšio naudotojai, nes būtent VPN jiems suteikia galimybę apeiti Didžiąją Kinijos Ugniasienę (angl. “Great Firewall”) ir sužinoti, kas vyksta pasaulyje ne iš Kinijos vyriausybės, o iš nepriklausomų šaltinių.
 

NordVPN paslaugos privalumai 

NordVPN turi kiek daugiau nei 5500 serverių 60 pasaulio šalių, o tai leidžia vartotojams mėgautis didesniu interneto greičiu, palyginus su tokiais tiekėjais, kurie turi mažiau serverių ar mažiau prisijungimų skirtingose pasaulio šalyse. Beje, NordVPN greitis yra daugiau nei vidutinis ir svarbiausia, tikrai stabilus.
 
Palyginimui, pamatavome interneto greitį nenaudodami jokio VPN (100 Mbps) ir su NordVPN, prisijungę per serverį, esantį Ispanijoje. Skirtumas, žinoma, yra, ir  tai nėra jokia naujiena, tačiau greitis nesumažėja drastiškai ir tikrai neturėtų jaustis skirtumas pvz. žiūrint video per Youtube, klausantis muzikos, naudojantis socialiniais tinklais ar žiūrint filmus per Netflix. Šiek didesnis skirtumas yra matomas tarp “Upload Speed”, apie 25% lėčiau bus siunčiami duomenys iš jūsų į kitus mobiliuosius įrenginius.
 
Interneto greitis be VPN
Interneto greitis su NordVPN
 
NordVPN labai griežtai pasisako prieš bet kokį savo klientų veiklos registravimą, tai reiškia, jog jie nerenka informacijos apie tai, ką jūs veikėte internete bei niekur nesaugo klientų IP – unikalaus numerio, identifikuojančio Jūsų kompiuterį, telefoną ar kitą mobilų įrenginį. Kad tą įrodytų, įmonė net buvo pasamdžiusi nepriklausomus auditorius, kurie po patikrinimo paskelbė, jog išties neaptiko nieko, kas rodytų, jog įmonė slapčia saugo klientų duomenis.
 
NordVPV turi ryšio nutraukimo paslaugą (angl. “Kill Switch”). Tai reiškia, jog jei staiga ryšys su VPN serveriu nutrūktų, “Kill Switch” užblokuotų Jūsų įrenginį nuo prisijungimo prie interneto. Tai yra, jei dingtų VPN ryšys, nutrūktų bet koks ryšys ir Jūsų duomenys išliktų neatskleisti.
 
Naudojant NordVPN tuo pačiu metu gali būti prisijungę 6 žmonės. Tai labai svarbu, jei namuose yra keli interneto vartotojai. Turėdami NordVPN galėsite naudotis saugiu interneto ryšiu visi tuo pačiu metu.
  
Įmonė siūlo dvigubą VPN, kas, kalbant paprasto žmogaus kalba, reiškia, jog Jūsų duomenys bus užšifruoti net du kartus, o tai dar labiau užtikrins Jūsų saugumą ir privatumą internete (dvigubas VPN reikalingas tik jei Jums reikia ypatingo saugumo – kasdienam naudojimui jis gali būti per lėtas dėl dvigubo duomenų šifravimo. Paprastam kasdieniniam naršymui pilnai užtenka ir standartinio VPN).
 
Kadangi NordVPN turi daug serverių skirtingose šalyse, jų VPN veikia puikiai su Torrent programa, taip pat su Netflix, Hulu, BBC iPlayer, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV.
  
Ypatingai gera kaina, perkant VPN trijų metų laikotarpiui. NordVPN siūlo ir 30 dienų pinigų gražinimo garantiją, jei Jums nepatiktų jų teikiama paslauga.
 
2.62 eurai / mėnesiui perkant trijų metų planą. Viso 94.54 eurai trims metams.
3.50 eurai / mėnesiui perkant dviej metų planą. Viso 84.17 eurai dviems metams.
10.50 eurai mėnesiui, perkant mėnesinį planą.
 
Kainos straipsnio rašymo metu (birželio 27 d., 2019 m.)
 
Lengvas prisijungimas ir naudojimas. Netgi ir labai mažai bendro su internetinėmis technologijomis turintys žmonės, galės lengvai prisijungti ir naudotis VPN paslauga.
 
Patikimas, malonus, aukštos kokybės klientų aptarnavimas realiu laiku (angl. “Live Chat”) dabar jau prieinamas visą parą. Be to, suprantantiems angliškai, įmonė turi gana neblogą internetinį puslapį, kuriame rasite išties daug informacijos apie saugumą internete ir ne tik.
 
Didelis apmokėjimo būdų pasirinkimas. Galite mokėti įprastai – kreditine kortele, galite mokėti per Apple Pay ar Google Play, o galite mokėti ir Crypto valiutomis, taip dar stipriau išsaugant savo anonimiškumą.
 
NordVPN trūkumai
 
Lyginant NordVPN VPN ryšį su kitais VPN ryšio tiekėjais, trūkumų išties nedaug. Ši įmonė yra konkurencinga tiek kaina, tiek kokybe. Vienas iš trūkumų yra gan aukšta mėnesinė kaina, tačiau kaina išties daugiau nei gera, įsigyjant dviejų ar trijų metų planą. Jei norite saugumo internete, nėra jokio reikalo įsigyti planą mėnesiui, geriau nusipirkti planą ilgesniam laikotarpiui ir tiesiog apie tai užmiršti.
 
 NordVPN neturi serverių Lietuvoje. Jungiantis iš Lietuvos per serverius esančius taip pat Lietuvoje, turėtumėte greitesnį internetą. Tačiau turi serverius Latvijoje ir Estijoje, kas yra pakankamai arti Lietuvos – galima jungtis prie šių serverių, jei jums svarbi kiekviena sekundė.
 
Labai keista, bet kažkodėl nėra apmokėjimo per Paypal. Tai vis tik gan populiarus apmokėjimo būdas, tačiau neaišku, kodėl, turint begalę kitų apmokėjimo pasirinkimų, įmonė neturi įdiegus apmokėjimo per Paypal.
 

NordVPN siūlo 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją, jei klientui nepatiks jų VPN paslauga. Internete yra atsiliepimų, jog pinigų grąžinimas užtrunka ar NordVPN neatsako į laiškus dėl pinigų grąžinimo, tačiau nėra nei vieno atsiliepimo apie apskritai negrąžintus pinigus, o jei manote, kad per ilgai negaunate atsakymo į savo užklausą, šiai dienai geriausias sprendimas yra tiesiog rašyti jiems tiesiai tiesioginį klientų aptarvimą (angl. “live chat”).

Išvados

Susumavus visus privalumus ir trūkumus, manome, jog NordVPN yra ta įmonė, kuria tikrai galima pasitikėti ir kurios siūlomą VPN ryšį drąsiai galima įsigyti patiems ar rekomenduoti savo pažįstamiems. Panaršius internete, galima rasti daugiau teigiamų nei neigiamų atsiliepimų apie šią įmonę, NordVPN visuomet patenka į rekomenduojamų VPN tiekėjų top trejetuką, o svarbiausia – tai įmonė, kuri nestovi vietoje ir skiria daug laiko ir resursų paslaugos vystymui ir tobulinimui.